Přestup při Euru. Švýcarský talent Embolo míří do Schalke

Sport
26. 6. 2016 18:22
Švýcarský talent Embolo
Švýcarský talent Embolo

Necelých čtyřiadvacet hodin po vyřazení z mistrovství Evropy završil švýcarský fotbalový útočník Breel Embolo přestup do Schalke. Devatenáctiletý talent odchází do bundesligy z Basileje, jež za něj podle médií dostane 25 milionů eur (677 milionů korun).

Kamerunský rodák Embolo, o něhož se údajně zajímaly také velkokluby jako Barcelona, Manchester United a Arsenal, podepsal v Schalke pětiletou smlouvu.

Nyní již bývalý spoluhráč českých reprezentantů Tomáše Vaclíka a Marka Suchého nastoupil na mistrovství Evropy ve všech čtyřech zápasech Švýcarska, jež v sobotu vypadlo v osmifinále po penaltovém rozstřelu s Polskem. V dresu Basileje získal tři mistrovské tituly a místo Ligy mistrů ho příští sezonu v novém klubu čeká Evropská liga.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Podmínkou k nákupu vstupenek na MS bude ověřený profil v programu FC REPRE

Sport
1. 4. 2026
Česko - Dánsko, finále play off evropské části kvalifikace o postup na mistrovství světa ve fotbale

Česko slaví historický postup na MS! Dánsko padlo v penaltovém rozstřelu

Sport
1. 4. 2026
ilustrační foto

Unikátní postup! Čeští fotbalisté si po 20 letech zahrají na mistrovství světa

Sport
1. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ