Při olympiádě nebyl hlášen žádný případ nákazy zikou

Sport
27. 8. 2016 12:06
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Při olympijských hrách v Riu de Janeiro nebyl zaznamenán ani jeden případ nákazy virem zika. Oznámila to Světová zdravotnická organizace (WHO) s odkazem na brazilské úřady.

Kvůli obavám z viru zika zrušila svou účast v Riu řada sportovců převážně z řad golfistů a tenistů včetně českých reprezentantů Tomáš Berdycha a Karolíny Plíškové.

Virus přenášejí převážně komáři, ale může se šířit také pohlavním stykem. Může způsobit mikrocefalii, tedy vývojovou poruchu, která u lidských plodů předčasně ukončuje růst mozku. Nejvíce případů onemocnění bylo zaznamenáno právě v Brazílii, kde se podle odhadů expertů virem nakazilo 1,5 milionu lidí.

Autor: ČTK Foto: ČTK/PA/Igor Kralj/PIXSELL

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ