Čeští hokejoví reprezentanti si po příletu do Minsku poprvé zatrénovali v dějišti mistrovství světa. Na soupisku pro šampionát zatím trenéři nezařadí útočníky Martina Růžičku, Lukáše Kašpara, Michala Vondrku, Milana Gulaše, obránce Michala Jordána a brankáře Pavla Francouze.
Kouč Vladimír Růžička už po nedělním zveřejnění širší sedmadvacetičlenné nominace prohlásil, že před úvodním zápasem v pátek proti Slovensku zapíše na soupisku dva brankáře, sedm obránců a dvanáct útočníků.
Po zdravotních potížích, které měli před odletem z Prahy, v Minsku trénovali i Jaromír Jágr a Roman Červenka. Jágr na večerní úvodní přípravě v Areně Čižovka vytvořil v bílých dresech útočnou trojici s Vladimírem Sobotkou a Jakubem Klepišem.
Červenka spolu s Tomášem Hertlem a kapitánem Tomášem Rolinkem hráli v červeném, černé dresy oblékli Jiří Sekáč, Jan Kovář a Jiří Hudler. V modrém se připravovali Jakub Petružálek, Jiří Novotný a Martin Zaťovič, ve žlutém zůstali čtyři útočníci, kteří se zatím nevešli na turnajovou soupisku.