Softbalistky porazily v kvalifikaci Bulharsko

Sport
13. 6. 2007 19:25
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoČeské softbalistky zakončily základní část olympijského kvalifikačního turnaje v Terstu hladkou výhrou 12:0 nad Bulharskem. Do play off zřejmě postoupí z druhého místa ve skupině B, definitivně však o tom rozhodne až výsledek dnešního večerního utkání Řecko - Británie.

České reprezentantky vyhrály ve skupině čtyři zápasy, podlehly pouze Řecku. Ve středu si zajistily rozhodující náskok hned v úvodní směně, kdy doběhly pro šest bodů, podle pravidla o vysokém rozdílu skóre pak byl zápas předčasně ukončen už v páté směně. O tři body se svými odpaly postarala Lenka Spurná.

V Terstu se bojuje o jedno účastnické místo na olympijském turnaji v Pekingu, finále je na programu v sobotu 16. června. Největšími favoritkami na postup jsou domácí Italky, které krátce před kvalifikací vyhrály v Amsterodamu poosmé za sebou mistrovství Evropy.

Výsledek: 
Česko - Bulharsko 12:0 (v 5. směně).

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Hráči SK Slavia Praha oslavují společně s fanoušky zisk mistrovského titulu.

Na oslavu titulu přišlo téměř 10 tisíc fanoušků, zazpívaly Vondráčková a Sandra

Sport
24. 5. 2026
Roman Červenka dává rozhodující gól bruslí ve třetí třetině

Červenka rozhodl bruslí: Češi zdolali Slovensko a jsou blízko čtvrtfinále

Sport
24. 5. 2026
ilustrační fotografie

Verstappen potvrdil, že ve formuli 1 bude závodit i v roce 2027

Sport
23. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ