Šéfa sportovní redakce České televize Otakara Černého čeká poslední týden ve funkci, ke konci března skončí jeho interní pracovní poměr. Jak v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ přiznává, jeho spolupráce s televizí tím ale úplně neskončí. "Externě se budu dál podílet na výrobě programu, především na sportovním zpravodajství," uvedl Černý.
Informaci o tom, že Otakar Černý ve funkci šéfa sportovní redakce veřejnoprávní televize ke konci března skončí, přinesl deník Blesk. Odchod moderátora diskusního pořadu Na slovíčko následně potvrdil ředitel kanálu ČT sport Jiří Ponikelský.
Můžete přiblížit, co přesně stojí za vaším odchodem z ČT?
Jedním z důvodů, proč jsem se domluvil na ukončení interní spolupráce s Českou televizí, je to, že jsem splnil věci, které jsem si dal za cíl. Stabilizoval jsem sportovní redakci, přivedl nové tváře. Hlavním cílem pak byl sportovní kanál, který teď úspěšně funguje. Nechci dál v televizi zůstávat, abych se na ní přiživoval, své úkoly jsem splnil. A letos by mně mělo být 70 let, to už je věk, ve kterém si myslím, že mám nárok odejít do důchodu.
S jakými pocity pozici šéfa sportovní redakce opouštíte?
Odcházím se vztyčenou hlavou, spokojený s tím, co jsem udělal. Zeptejte se kolegů, nebo pana ředitele Ponikelského, jak mé působení hodnotí.
Spekuluje se, že odchod vám byl vedením ČT doporučen. Jak se k vám veřejnoprávní televize ve skutečnosti zachovala?
Myslím si, že se ke mně ČT chovala velmi slušně. Pan ředitel Petr Dvořák mně nikdy nic nevytkl, podobné to bylo s panem Ponikelským. To, co se píše v novinách, jsou naprosté lži, které mě mrzí. Ale už nevím, jak se proti nim mám bránit.
Jak hodnotíte svůj diskusní pořad Na slovíčko?
Považuji ho za úspěšný, stále si drží dobrou sledovanost, u diváků si získal oblibu. Respekt měl navíc i u hostů, nikdy se mně nestalo, že by někdo odmítl přijít.
Končí tímto krokem definitivně vaše televizní kariéra?
Ne, to ne. Dál budu externě spolupracovat s Českou televizí na výrobě některých pořadů, především půjde o sportovní zpravodajství.