Startuje finská hokejová liga. V akci budou také dva Češi

Sport
7. 9. 2017 17:18
Brankář Dominik Hrachovina v dresu Tappary Tampere.
Brankář Dominik Hrachovina v dresu Tappary Tampere.

V pátek začne finská hokejová liga a na soupiskách patnácti klubů zůstala jen dvojice českých zástupců. Dres Tappary Tampere obléká brankář Dominik Hrachovina a v Kärpätu Oulu působí devatenáctiletý útočník Radek Koblížek, který stále bojuje o místo v prvním týmu ještě v juniorech.

Třiadvacetiletý Hrachovina si v minulém ročníku vybojoval pozici jedničky a oslavil s Tapparou zisk titulu. Odchovanec Komety Brno, který je v klubu úřadujícího šampiona už od roku 2011, zazářil v play off a byl v čele statistik s průměrem 1,47 obdržené branky, úspěšností zákroků 93,84 procenta z 18 utkání a čtyřmi nulami.

Koblížek v Kärpätu na větší příležitost zatím čeká. V minulém ročníku sehrál v Liize tři utkání a část sezony hostoval v druhé nejvyšší finské soutěži v Hokki. V sezoně 2015/16 debutoval mezi elitou a naskočil v jediném utkání.

V minulém ročníku se ve finské lize objevilo dalších pět Čechů. Brankář Jakub Štěpánek odešel z Raumy do Slovanu Bratislava do KHL. Bez angažmá jsou útočníci Tomáš Kubalík (naposledy Vaasa), Viktor Nestrašil (Tappara Tampere) a Jiří Tlustý (Kärpät Oulu), jehož dlouhodobě trápí potíže se zápěstím. Jan Hruška se už v lednu vrátil z Oulu do Komety Brno, s kterou oslavil mistrovský titul.

Přehled českých zástupců ve finské hokejové lize:
Kärpät Oulu: Radek Koblížek (útočník).

Tappara Tampere: Dominik Hrachovina (brankář).

Autor: ČTK Foto: ČTK , Jaroslav Ožana

Další čtení

Procházka titul v UFC nezískal, Ulberg jej knokautoval v 1. kole

Sport
12. 4. 2026
ilustrační obrázek

Nike by měl dodávat míče pro všechny evropské fotbalové poháry

Sport
Aktualizováno: 9. 4. 2026 18:31
ilustrační obrázek

Jak získat lístek na MS? FAČR zahajuje distribuci kódů pro členy FC REPRE

Sport
9. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ