ATP zrušila Davyděnkovi pokutu za <span>špatný výkon</span>

Sport
13. 11. 2007 11:30
Ruský tenista Nikolaj Davyděnko
Ruský tenista Nikolaj Davyděnko

Ruský tenista Nikolaj DavyděnkoRuský tenista Nikolaj Davyděnko nemusí zaplatit pokutu 2000 dolarů (asi 36 tisíc korun) za to, že v zápase podal vědomě špatný výkon. Trest mu v úterý zrušila tenisová asociace ATP, která po Davyděnkově odvolání znovu zhlédla jeho říjnový duel na turnaji v Petrohradu s Chorvatem Marinem Čiličem. Čtvrtý hráč světového žebříčku tehdy nečekaně prohrál 1:2 na sety.

ČTĚTE TAKÉ: Rebel Davyděnko schválně prohrál. Pak se rozbrečel

"Zpětně jsme důkladně prohlédli celý zápas na videozáznamu a rozhodli, že jeho protest přijmeme a pokutu zrušíme," řekl představitel ATP Gayle Bradshaw novinářům během Turnaje mistrů v Šanghaji, kde Davyděnko startuje. Prohru s Čiličem tehdy sám tenista odůvodňoval únavou.

Před třemi týdny jej přitom ATP potrestala s přesvědčením, že ruský tenista nehrál proti Čiličovi naplno a prohrál schválně. Stejný hráč je také terčem vyšetřování kvůli podezření, že ovlivňuje zápasy kvůli sázkám. V srpnu na turnaji v Sopotech totiž také podezřele ztratil dobře rozehraný duel s Argentincem Arguellem, na něhož bylo přijato nezvykle mnoho sázek.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Česko v baráži outsiderem. Dánský trenér zpochybňuje jeho kvalitu

Sport
21. 11. 2025

Curacao se jako nejmenší země v historii kvalifikovalo na fotbalové MS

Sport
19. 11. 2025

Napětí mezi reprezentací a kotlem. Souček: „Fanoušci se neradovali ani po gólech“

Sport
18. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV