Bencicová předčila i Kvitovou a je tenistkou měsíce

Sport
11. 3. 2019 13:44
Bencicová předčila i Kvitovou a je tenistkou měsíce.
Bencicová předčila i Kvitovou a je tenistkou měsíce.

Petra Kvitová ani druhou letošní nominaci neproměnila v ocenění pro hráčku měsíce na okruhu WTA. Po skvělém úvodu sezony se ucházela o přízeň fanoušků za leden i únor, tentokrát však dostala přednost její finálová přemožitelka z Dubaje Švýcarka Belinda Bencicová.

Na cestě za třetí trofejí v kariéře Bencicová v Dubaji vyřadila čtyři hráčky elitní desítky světového žebříčku. Spolu s Kvitovou jí v únorové anketě konkurovaly ještě Rumunka Simona Halepová a Belgičanka Elise Mertensová.

V lednové nominaci na hráčku měsíce po Australian Open byla s Kvitovou také Karolína Plíšková, obě Češky však předčila podle očekávání šampionka melbournského grandslamu Japonka Naomi Ósakaová. Finalistky jednotlivých kategorií vždy vybere WTA, o vítězkách pak rozhodnou hlasy fanoušků.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ZUMA/AFP7

Další čtení

ilustrační obrázek

Sen se vrátil: Arsenal míří do finále Ligy mistrů po dvou dekádách čekání

Sport
6. 5. 2026
Vítěz Berehanu Wandemu Tsegu z Etiopie.

Pražský maraton vyhráli Tsegu a Jelimová, český titul obhájil Havlena

Sport
3. 5. 2026
ilustrační foto

Hokejová osmnáctka získala na MS bronz, v zápase o 3. místo porazila Lotyšsko

Sport
2. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ