Benešová i Šafářová vypadly v Římě ve druhém kole

Sport
11. 5. 2011 16:52
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová.

České tenistky dohrály na turnaji v Římě ve druhém kole. Nejdříve podlehla Iveta Benešová turnajové šestce Samantě Stosurové z Austrálie 1:6, 5:7 a pak Lucie Šafářová nestačila na Srbku Jelenu Jankovičovou. S pátou nasazenou soupeřkou prohrála hladce za hodinu a čtvrt po setech 0:6 a 3:6.

V turnaji mužů a žen z českých zástupců zůstává ve dvouhře už jen Tomáš Berdych, který se ve čtvrtek utká v 3. kole s Finem Jarkkem Nieminenem.

Přítelkyni Berdycha Šafářové se s Jankovičovou nedařilo. Proti bývalé světové jedničce se nemohla dlouho chytit a první game uhrála až po devíti ztracených hrách za stavu 0:6 a 0:3. Pak už si podání neztratila, ale otočit zápas nedokázala.

Novak Djokovič prodloužil vítěznou sérii v této sezoně už o 33. zápas. Polský soupeř z kvalifikace Lukasz Kubot nečinil světové dvojce příliš problémů. Nejprve dostal "kanára", bod získal až po devíti prohraných gamech a prohrál druhou sadu 3:6. Srb se už v Římě může stát světovou jedničkou, pokud zdejší turnaj Masters vyhraje a obhájce prvenství a světová jednička Rafael Nadal nepostoupí do semifinále.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

trasér Alexandr Paťava, biatlonistka Carina Edlingerová

Česká výprava slaví: Edlingerová je paralympijskou šampionkou, Bubeníčková bronzová

Sport
14. 3. 2026
čeští parahokejisté

Češi na paralympiádě válí: po Japonsku porazili i Slovensko a jdou do semifinále

Sport
10. 3. 2026
ilustrační foto

25 červených karet. V Brazílii se jim fotbalový zápas hodně zvrhl do rvačky

Sport
9. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ