Berdych bude hrát po boku Lendla exhibici v Queensu

Sport
17. 4. 2013 15:14
Tenisová legenda Ivan Lendl.
Tenisová legenda Ivan Lendl.

Tenista Tomáš Berdych si po boku Ivana Lendla zahraje exhibici v londýnském Queen's Clubu. Klub ve středu na svém webu oznámil, že česká dvojice bude hrát čtyřhru proti Britům Andymu Murraymu, kterého Lendl trénuje, a Timu Henmanovi. Charitativní exhibice na podporu boje proti rakovině se uskuteční 16. června. A exhibici Berdycha s Murrayem by za rok mohlo vidět i Česko.

"Jsem potěšen, že si zahraju na podporu boje proti rakovině na nádherném centrkurtu Queen's Clubu," řekl Lendl, který získal v Queen's Clubu dva tituly v letech 1989 a 1990. "Zahraju si na trávě poprvé po dvaceti letech. A zahrát si s Andym, Tomášem a Timem pro mě bude potěšení," dodal bývalý první hráč světa.

Berdych a loňský vítěz US Open Murray budou od 10. června hrát jako přípravu na Wimbledon turnaj Aegon Championships právě v Queen's Clubu a jejich soupeři v něm budou třeba Argentinec Juan Martín del Potro a Francouz Jo Wilfried Tsonga.

Podle informací serveru iDnes by mohlo k exhibici Berdycha s Murrayem dojít za rok také v Česku. "Londýnští organizátoři nejsou první, kdo měl nápad na takovou sestavu. Plánujeme zápas Berdych  Murray na následující rok," řekl Miroslav Černošek, manažer společnosti Česká sportovní, která pořádá akci Advantage Tennis. V rámci ní už Praha nebo Ostrava viděla Lendla, Švéda Björna Borga, Američany Peta Samprase a Andrého Agassiho, Němku Steffi Grafovou a loni Rusku Mariu Šarapovovou.

Autor: ČTK Foto: Jakub Stadler

Další čtení

fotografie jezdců F1 na mřížce před Velkou cenou Austrálie 2025 v Albert Parku v Melbourne

Nová pravidla, nové výzvy: kdo ovládne F1 po revoluci monopostů?

Sport
5. 3. 2026
trenér Brian Priske

Brian Priske: Vyřazení je zasloužené, Sparta byla slabá v obraně i útoku

Sport
Aktualizováno: 4. 3. 2026 09:56
Ester Ledecká

Od bronzu ji dělily setiny. Ledecká zajela v Andoře skvělý super-G

Sport
28. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ