Český tenista Tomáš Berdych porazil ve druhém kole turnaje série Masters v Paříži po suverénním výkonu za 47 minut domácího Florenta Serru 6:3, 6:1 a stále má vynikající výchozí pozici v boji o postup na Turnaj mistrů. V hale Bercy se dařilo i Radku Štěpánkovi, jenž prošel do třetího kola po vítězství 7:6, 6:4 nad Španělem Nicolasem Almagrem.
Vítěz pařížského turnaje z roku 2005 Berdych v úterý odehrál pravděpodobně svůj nejlepší podzimní zápas. Po rozpačitých výkonech, které vyvrcholily minulý týden porážkou v prvním kole v Basileji s německým outsiderem Tobiasem Kamkem, předvedl téměř dokonalé představení.
Šestý hráč světa byl prakticky bezchybný při svém servisu. V osmi gamech na podání ztratil Berdych pouze jediný míček z 33 a nedal Serrovi žádnou šanci na brejk. Sám díky typickým tvrdým a umístěným úderům ze základní čáry diktoval tempo hry a i tím, že udělal pouze pět nevynucených chyb, zápas především v závěru Francouzovi naprosto znechutil. Berdychovým příštím soupeřem bude lepší ze zápasu Thomaz Bellucci - Nikolaj Davyděnko.
Do utkání se Serrou vstupoval nejlepší český tenista už s vědomím, že z boje o Turnaj mistrů vypadl jeden jeho soupeř. Desátý muž pořadí Michail Južnyj z Ruska v úterý odstoupil ze zápasu 2. kola s Lotyšem Ernestsem Gulbisem za stavu 4:6, 0:3.
Berdych už mohl mít start na finále sezony ATP jistý, ale jeho další rival Španěl Fernando Verdasco otočil utkání s Arnaudem Clémentem a Francouze zdolal 3:6, 6:3 a 6:0. S Berdychem a Verdaskem usilují o zbylá tři volná místa další Španěl David Ferrer, Andy Roddick z USA a Rakušan Jürgen Melzer.
Český tenista má k postupu na Turnaj mistrů ze všech nejblíže. V pořadí za letošní sezonu je šestý a každá výhra ho posouvá blíže k Londýnu - stoprocentní jistotu mu dá postup do semifinále.
Kdyby Berdych zápas se Serrou nezvládl a skončil v druhém kole, čekal by na výkony soupeřů. Na Turnaj mistrů postoupí v případě, že Verdasco nebude ve finále, Ferrer vypadne v druhém kole, nebo Roddick nedojde do semifinále.
Daří se i Štěpánkovi
Melzer Berdycha neohrožuje. Rakouský tenista se může kvalifikovat jen na úkor Roddicka, pokud v Paříži vyhraje a Američan skončí v osmifinále.
O Turnaj mistrů nebojuje loňský semifinalista z Paříže Štěpánek, jenž ale potvrdil výhrou nad 16. hráčem světa Almagrem dobrou formu z posledních turnajů. Do čtvrtfinále postoupil jednatřicetiletý hráč v Moskvě a Basileji, kde v pátek nestačil na pozdějšího vítěze Rogera Federera. S bývalou světovou jedničkou se může český daviscupový reprezentant utkat i ve francouzské metropoli, pokud slavný Švýcar porazí ve druhém kole domácího Richarda Gasqueta.
Výsledky tenisového turnaje mužů série Masters v Paříži |
Dvouhra - 1. kolo: Verdasco (6-Šp.) - Clément (Fr.) 3:6, 6:3, 6:0, Gulbis (Lot.) - Južnyj (9-Rus.) 6:4, 3:0 skreč. ,Štěpánek (ČR) - Almagro (14-Šp.) 7:6 (7:3), 6:4, Monfils (12-Fr.) - Becker (Něm.) 7:6 (7:4), 6:4, Berdych (5-ČR) - Serra (Fr.) 6:3, 6:1. Čtyřhra - 2. kolo: |