Berdych jde do další bitvy, na Djokoviče musí zapomenout

Sport
23. 11. 2011 08:11
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych.

Tomáš Berdych jde na Turnaji mistrů do další bitvy. Po zřejmě nejhorší porážce jeho kariéry od Novaka Djokoviče ho dnes v Londýně od 15.15 čeká další Srb Janko Tipsarević. Původně se měl český tenista utkat s domácím Britem Andym Murrayem, ten ale v úterý večer oznámil, že na turnaji pro zranění končí.

Formu jeho náhradníka tak jako první otestuje právě Berdych. Tipsarević ve skupině "zdědil" Murrayho pondělní prohru s Davidem Ferrerem, do Masters ale přesto nenastoupil v (pro něj) beznadějné situaci. Pokud vyhraje oba následující zápasy, postoupí do semifinále. To samé platí po prohře s Djokovičem i o Berdychovi. Po dnešním zápase tak bude poražený bez šance na postup.

Berdych měl v úterý po psychické stránce těžký den. Musel se oklepat z porážky od světové jedničky, a navíc až do večera neměl jistotu, proti komu vlastně nastoupí. Prohra s Djokovičem ho zdeptala. V zápase byl aktivnější, měl mečbol, ale k vítězství ho nedotáhl. Kdyby ho Srb smetl s kurtu, možná by to bylo snadnější. Nemusel by si vyčítat, že propásl jedinečnou šanci.

Pro úterý tak měl Berdychův tým jasný úkol, vyčistit mu hlavu od následků porážky. Světová sedmička vypadala hned po utkání zlomeně, jenže v Londýně se na rozdíl od ostatních turnajů jede dál. Navíc Berdych proti Djokovičovi uhrál set, a to se může ještě hodit. Na chmury není čas.

"Za pět let, co jsem s Tomášem, jsem ho nezažil tak zbořeného, ale Masters jsou tak trochu jako fotbalový turnaj. Uhrát set se počítá, semifinále není ztracené," řekl v úterý médiím Berdychův kondiční trenér David Vydra. "Tomáš to tady může ještě vyhrát," dodal.

To samé si určitě od něj i od kouče Tomáše Krupy vyslechl i Berdych. V úterý už na tréninku vypadal mnohem lépe než na tiskové konferenci po úvodním zápase, když ze sebe jen těžko soukal odpovědi. Teď už se usmíval, fotil se s fanoušky, kterých má v Londýně dost.

Jak na tom opravdu je, ale ukáže až zápas s Tipsarevičem, což zrovna není Berdychův oblíbený soupeř. Přesto by proti němu mohl být v psychické výhodě. Prohrál s ním čtyři zápasy v řadě, než ho poprvé v kariéře zlomil před dvěma týdny v Paříži. Tímto vítězstvím si zároveň zajistil definitivní postup na Masters.

Ani dnešní porážka by pro Berdycha neznamenala konec šancí na postup do semifinále. Djoković by ale musel v druhém středečním utkání porazit Ferrera a později i Tipsareviče. Berdych by zase musel ve svém posledním zápase zdolat Ferrera. Djoković by pak měl postup jasný, mezi zbylou trojicí by rozhodoval poměr setů.

Autor: - pv -Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ