Berdych porazil Štěpánka a přiblížil se Masters

Sport
12. 10. 2011 14:48
Radost Tomáše Berdycha.
Radost Tomáše Berdycha.

Souboj nejlepších českých tenistů v Šanghaji vyhrál Tomáš Berdych. Sedmý hráč světa porazil Radka Štěpánka 6:4, 6:3 a postoupil do třetího kola.

Šestadvacetiletý Berdych svého staršího kolegu z daviscupové reprezentace zdolal za hodinu a 18 minut. O postup do čtvrtfinále se šestý nasazený hráč utká s 28. tenistou světa Španělem Felicianem Lópezem, s nímž má vyrovnanou bilanci 3:3. V posledním vzájemném utkání loni na antuce v Monte Carlu vyhrál Berdych hladce ve dvou setech.

Vítěz nedávného turnaje v Pekingu Berdych se díky druhému vítězství nad dvaatřicetiletým Štěpánkem v kariéře opět přiblížil účasti na Turnaji mistrů. V pořadí letošního roku se posune na šesté místo před Američana Mardyho Fishe, který v Číně neprošel přes druhé kolo. Závěrečného podniku sezony se zúčastní nejlepších osm hráčů žebříčku.

Překvapivě už po svém prvním vystoupení v Šanghaji v soutěži skončil Francouz Jo-Wilfried Tsonga. Čtvrtý nasazený hráč, který minulý týden nestačil v semifinále v Pekingu na Berdycha, prohrál s Japoncem Keienm Nišikorim ve třech setech.

"Byl dneska zkrátka lepší," komentoval porážku se 47. hráčem světa Tsonga, jehož vyřazení nahrálo Berdychovi v boji o účast na Turnaji mistrů. Před podnikem v Šanghaji byl Tsonga v letošním pořadí osmý o 70 bodů za českou jedničkou. Devátý Španěl Nicolás Almagro na něj ztrácel 500 bodů, na rozdíl od Francouze však prošel do třetího kola.

"Mám na své soupeře nahráno, takže jsem zatím v klidu. Odpočinu si a příště se kvalifikuji," prohlásil Tsonga.

Tenisový turnaj mužů série Masters v Šanghaji (tvrdý povrch, dotace 3 240 000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:
Berdych (6-ČR) - Štěpánek (ČR) 6:4, 6:3, Ferrer (3-Šp.) - Raonic (Kan.) 7:5, 7:6 (9:7), Nišikori (Jap.) - Tsonga (4-Fr.) 6:7 (1:7), 6:4, 6:4, Dolgopolov (12-Ukr.) - Ramos (Šp.) 5:7, 6:3, 6:2, Giraldo (Kol.) - Melzer (14-Rak.) 6:4, 4:6, 7:6 (7:5), Ferrero (Šp.) - Verdasco (16-Šp.) 4:6, 6:3, 6:2, Ebden (Austr.) - Harrison (USA) 6:4, 6:2.
Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025
ilustrační foto

Po 30 letech vyhrál Pardubickou zahraniční kůň. Poprvé irský

Sport
12. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ