Berdych přehrál Kolumbijce Fallu a je ve čtvrtfinále

Sport
4. 10. 2012 09:50
Tenista Tomáš Berdych.
Tenista Tomáš Berdych.

Český tenista Tomáš Berdych postoupil v Tokiu do čtvrtfinále. Vítěz turnaje z roku 2008 ve druhém kole porazil Kolumbijce Alejandra Fallu 6:3, 7:5 a o semifinále si zahraje s domácím Keiem Nišikorim.

"Cítil jsem se mnohem lépe fyzicky než v prvním utkání, z čehož jsem profitoval. Dobře jsem podával, hrál solidně a využil šance, které jsem měl. Proto jsem zápas zvládl ve dvou setech," pochvaloval si Berdych po utkání dlouhém 79 minut. K výhře si pomohl devíti esy a vyhrál 86 procent výměn při svém podání.

Sedmadvacetiletý Berdych v Tokiu potvrdil dobrou formu z poslední doby. Šestý hráč žebříčku navázal na úspěšné semifinále Davisova poháru v Argentině, semifinálovou účast z grandslamového US Open a finále z Winston-Salemu.

Proti 57. hráči světa Fallovi navíc turnajová dvojka zaznamenala jubilejní 50. vítězství na okruhu ATP v sezoně. Na tuto hranici Berdych, který má letos celkovou bilanci 50 výher a 17 porážek, dosáhl podruhé za sebou, loni si připsal 53 úspěšných zápasů.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ