Berdych v Dubaji <span>suverénně postoupil</span> do 2. kola

Sport
4. 3. 2008 12:25
Tenista  Tomáš Berdych na turnaji v Dubaji prošel hladce do 2. kola.
Tenista Tomáš Berdych na turnaji v Dubaji prošel hladce do 2. kola.

Tenista Tomáš Berdych na turnaji v Dubaji prošel hladce do 2. kola.Nejlepší český tenista Tomáš Berdych bez nejmenších problémů postoupil do druhého kola turnaje v Dubaji se štědrou dotací 1,401 milionu dolarů. Francouze Gaela Monfilse porazil hladce 6:3 a 6:2.

V dalším zápase se utká se Srbem Jankem Tipsarevičem, nebo Felicianem Lopezem ze Španělska.

Osmý nasazený Berdych po celý průběh zápasu výborně servíroval, soupeři nedovolil ani jeden brejkbol. Měl šedesátiprocentní úspěšnost prvního podání, což je pro něj příslibem pro další průběh turnaje.

"Servis je pro mou hru klíčový. Když mi jde první servis, tak hraju dobře, a snad to vydrží po celý týden," řekl Berdych v televizním rozhovoru přímo na kurtu.

Monfils po zdravotních problémech hrál letos první zápas na okruhu ATP a proti téměř bezchybně hrajícímu Berdychovi neměl šanci.

"Nerad hraju proti tenistům, kteří se vracejí po dlouhé pauze, protože člověk neví co od nich čekat. Takže jsem se snažil hrát co nejlépe a byl to solidní výkon," dodal po utkání český daviscupový reprezentant.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ