Český tenista Tomáš Berdych vstoupil do turnaje v San Jose vítězstvím 6:1, 6:7 a 7:5 nad Američanem Waynem Odesnikem. Utkání trvalo téměř dvě a půl hodiny. Berdych, jenž plní v Kalifornii roli pátého nasazeného hráče, si pomohl 13 esy a ani jednou v zápase neztratil podání.
Druhý set však čtyřiadvacetiletý Čech prohrál v tie-breaku 5:7, a tak musel s americkým vrstevníkem absolvovat ještě rozhodující sadu.
ČTĚTE TAKÉ: Tenisová hrdinka Hradecká, tajný trumf kapitána Pály
Tenistky vyhrály čtyřhru a jsou v semifinále Fed Cupu
V ní těsně před další zkrácenou hrou prorazil ve dvanáctém gamu soupeřův servis a postoupil do druhého kola, kde ho čeká Fin Jarkko Nieminen.
V San Jose hraje i druhý tahoun českého daviscupového týmu Radek Štěpánek, jenž zahájí pouť za obhajobou loňského titulu proti Xavieru Malisseovi z Belgie.
Tenisový turnaj mužů v San Jose (tvrdý povrch, dotace 531 tisíc dolarů): |
Dvouhra - 1. kolo: Berdych (5-ČR) - Odesnik (USA) 6:1, 6:7 (5:7), 7:5, Dent (USA) - Bogomolov (USA) 6:4, 7:6 (7:2), Istomin (Uzb.) - Harrison (USA) 6:2, 7:5, Mayer (Arg.) - Gulbis (Lot.) 7:5, 6:4, Nieminen (Fin.) - Pörschke (Něm.) 3:6, 6:3, 6:2. Čtyřhra - 1. kolo: Haas, Štěpánek (Něm./ČR) - Cerretani, Kohlmann (4-USA/Něm.) 6:3, 6:3. |
Tenistka Benešová skončila po debaklu v Paříži
Iveta Benešová vypadla v prvním kole turnaje v Paříži po debaklu 1:6, 0:6 s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou. Třiačtyřicátá hráčka světa tak má letos na kontě stále pouze jedno vyhrané utkání.
Sedmadvacetiletá Benešová už letos prohrála v prvním kole na turnajích v Brisbane a Hobartu, alespoň dva zápasy si zahrála na Australian Open. V Melbourne podlehla ruské favoritce Věře Zvonarevové 0:6, 3:6, v úterý tedy dostala "kanára" v druhém utkání po sobě.
Benešová je sice podle žebříčku českou tenisovou jedničkou, do týmu pro víkendové vítězné utkání Fed Cupu proti Německu však nominována nebyla. Osmnáctileté Rusce podlehla za 55 minut.
To Lucie Šafářová přerušila na turnaji v Paříži letošní sérii porážek a po vítězství 6:0, 6:3 nad Rakušankou Tamirou Paszekovou postoupila do druhého kola. Třiadvacetiletá tenistka se dočkala vítězného zápasu po více než měsíci, kdy postoupila do čtvrtfinále na turnaji v Brisbane. V něm vypadla s Kim Clijstersovou, následně prohrála v prvním kole v Hobartu i na Australian Open a po nemoci se jí nevedlo lépe ani při jejím sobotním startu ve Fed Cupu proti Německu.
V úterním utkání s devatenáctiletou Rakušankou si Šafářová po jasně vyhraném setu zkomplikovala situaci v druhé sadě. V ní prohrávala 1:3, pěti získanými gamy však dokráčela k postupu.
Tenisový turnaj žen v Paříži (tvrdý povrch, dotace 700.000 dolarů): |
Dvouhra - 1. kolo: Pavljučenkovová (Rus.) - Benešová (ČR) 6:1, 6:0, Šafářová (ČR) - Paszeková (Rak.) 6:0, 6:3, Petkovicová (Něm.) - Srebotniková (Slovin.) 7:5, 6:2. |
Foto: ČTK/AP