Berdych ve finále! Simon dostal nakládačku

Sport
14. 2. 2015 15:27
Tomáš Berdych postoupil do finále.
Tomáš Berdych postoupil do finále.

Tenista Tomáš Berdych si zahraje na turnaji v Rotterdamu znovu o titul. V semifinále zdolal český obhájce celkového vítězství Francouze Gillese Simona 6:2 a 6:1 a ve finále ho čeká vítěz odpoledního duelu mezi Švýcarem Stanem Wawrinkou a Kanaďanem Milosem Raonicem.

Berdych měl se Simonem negativní bilanci 3:6 a prohrál s ním také poslední zápas loni v Šanghaji, dnes ale jasně dominoval. Prolomil hned první servis čtvrtfinálového přemožitele turnajové jedničky Brita Andyho Murrayho a úvodní sadu dovedl k vítězství 6:2.

Stejný průběh se opakoval i ve druhém setu. Berdych se opět dostal do vedení 3:0, tentokrát dokonce hladce se ztrátou jediného fiftýnu. Soupeři nakonec povolil jediný game a semifinále ukončil už za 56 minut.

Devětadvacetiletý Berdych potvrzuje dobrý vstup do sezony, v níž zatím prošel vždy alespoň do semifinále. V Dauhá prohrál až ve finále a na Australian Open skončil v semifinále po prohře s Murraym. V Rotterdamu loni získal devátý titul na okruhu ATP v kariéře, letos by mohl přidat jedenáctý.

Další čtení

ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV