Berdych vyhrál ve třech setech a je ve čtvrtfinále

Sport
22. 2. 2018 21:40
bez popisku 1000363
bez popisku 1000363

Tomáš Berdych se po nemoci protrápil k postupu do čtvrtfinále turnaje v Marseille. Sedmnáctý tenista světového žebříčku udolal italského soupeře z kvalifikace Stefana Travagliu po velké bitvě 5:7, 7:6 a 6:3. O semifinále si Berdych zahraje proti Damiru Džumhurovi z Bosny.

Berdych v minulém týdnu ze zdravotních důvodů odstoupil z turnaje v Rotterdamu a dnes se s Travagliou, až 129. hráčem pořadí ATP, přetahoval na kurtu dvě a čtvrt hodiny. Dostal od něj 18 es, sám jich dal dvanáct a využil jen tři brejkboly ze sedmi.

První set rozhodl ztracený servis českého tenisty v jedenáctém gamu a byť pak Berdych ještě odvrátil čtyři setboly, musel utkání otáčet. Ve druhé sadě dlouho dominoval, jenže od stavu 5:2 se zasekl a uspěl až v tie-breaku. V rozhodujícím dějství však sebral soupeři dvakrát servis a očekávanou výhru si už pohlídal.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Dita Alangkara

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV