Bertensová obhájila titul v Petrohradu

Sport
16. 2. 2020 16:45
Tenistka Bertensová po roce opět vyhrála turnaj v Petrohradu.
Tenistka Bertensová po roce opět vyhrála turnaj v Petrohradu.

Nizozemská tenistka Kiki Bertensová po roce znovu vyhrála turnaj v Petrohradu. Světová osmička v dnešním finále porazila 6:1 a 6:3 Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu. Osmadvacetiletá hráčka získala desátý titul v kariéře, ale první od loňského května.

Bertensová po loňském vítězství v Petrohradu triumfovala ještě v Madridu, ale následující tři finále nezvládla a uhrála v nich jediný set. Proti Rybakinové, která se navzdory porážce poprvé dostane do první dvacítky světového žebříčku, však měla zápas od začátku pod kontrolou.

Bertensovou nyní čeká turnaj v Dubaji, kde bude její soupeřkou v prvním kole čtyřnásobná grandslamová vítězka Kim Clijstersová. Šestatřicetiletá Belgičanka a bývalá světová jednička se na kurty vrací po osmi letech.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Světový pohár s hokejovými hvězdami bude v roce 2028 hostit i Praha

Sport
16. 3. 2026
hráči Česka po prohraném hokejovém zápase o bronz s Čínou

Bubeníčková si doběhla pro třetí stříbro, para hokejisté ztratili vedení 2:0

Sport
Aktualizováno: 15. 3. 2026 17:20
trasér Alexandr Paťava, biatlonistka Carina Edlingerová

Česká výprava slaví: Edlingerová je paralympijskou šampionkou, Bubeníčková bronzová

Sport
14. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ