Brisbane vidělo návrat Heninové. <span>Porazila Petrovovou</span>

Sport
4. 1. 2010 09:06
Belgická tenistka Justine Heninová.
Belgická tenistka Justine Heninová.

Belgická tenistka Justine Heninová.Bývalá první tenistka světa Justine Heninová se po více než roce a půl vrátila na kurty vítězstvím. Sedmadvacetiletá Belgičanka v úvodním kole v Brisbane porazila turnajovou dvojku Naďu Petrovovou dvakrát 7:5.

Úspěšný vstup do nové sezony má za sebou také Lucie Šafářová, která v prvním kole zdolala Němku Annu-Lenu Grönefeldovou 6:7, 6:4 a 6:1. Další soupeřkou české tenistky bude vítězka zápasu mezi šestou nasazenou Kanaďankou Aleksandrou Wozniakovou a Galinou Voskobojevovou z Ruska.

Heninová, která v Brisbane startuje díky divoké kartě, se na turnaji WTA objevila po dvacetiměsíční pauze. Vítězka sedmi grandslamů původně ukončila kariéru předloni v květnu, loni v září však oznámila návrat.

Po téměř pěti měsících se v Brisbane dočkala prvního vítězství další někdejší světová jednička Ana Ivanovičová. Dvaadvacetiletá Srbka dnes porazila Australanku Jelenu Dokičovou 7:5, 1:6 a 6:3. K výhře jí soupeřka pomohla 11 dvojchybami.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Messi: Tohle byl zápas, který všichni Argentinci chtěli za každou cenu vyhrát

Sport
16. 7. 2026

Wimbledon ovládl české obrazovky: Triumf Noskové sledovalo 764 tisíc diváků

Sport
12. 7. 2026

Van der Poel si v úniku dojel pro etapové vítězství na Tour de France

Sport
12. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ