Centrkurt ve Flushing Meadows bude mít zatahovací střechu

Sport
15. 8. 2013 05:30
Centrkurt ve Flushing Meadows.
Centrkurt ve Flushing Meadows.

Po dlouholetých debatách se centrální kurt v dějišti tenisového US Open dočká zatahovací střechy. Konkrétní plány na zastřešení dvorce Arthura Ashe pro 22.500 diváků představí zástupci americké tenisové asociace podle agentury Reuters ve čtvrtek společně s dalšími chystanými změnami v areálu ve Flushing Meadows.

Zatahovací střechu už mají na Australian Open i ve Wimbledonu a plánují ji také na pařížském grandslamu Roland Garros. Představitelé US Open ještě loni tvrdili, že jim výstavbu střechy nad největším tenisovém stadionu světa komplikují náročné podmínky včetně nestabilního podloží.

V New Yorku přitom v posledních letech komplikovalo tenistům život špatné počasí a loni se popáté za sebou turnaj protáhl až do pondělí. Letos US Open, které začne 26. srpna, poprvé dopředu plánuje s pondělním vyvrcholením závěrečného grandslamu sezony.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ABACA/Dubreuil Corinne

Další čtení

Utkání mistrovství světa ve fotbale Česko - Jihoafrická republika

Fanoušci v akci: Podívejte se na exkluzivní snímky z utkání Česko – Jihoafrická republika

Sport
21. 6. 2026
ilustrační obrázek

Čeští fotbalisté remizovali s JAR, zklamaní fanoušci v Praze házeli na plátno míčky

Sport
19. 6. 2026
ilustrační obrázek

Ztratili vedení i body, opět. Češi po remíze s JAR vyhlížejí klíčový souboj s Mexikem

Sport
19. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ