<span>Černý tenisový den</span> v Mnichově, vypadli Berdych i Hájek

Sport
7. 5. 2010 13:31
Přemožitel Jana Hájka Michail Južnyj.
Přemožitel Jana Hájka Michail Južnyj.

Přemožitel Jana Hájka Michail Južnyj.Tomáš Berdych neobhájí titul na turnaji v Mnichově. Český tenista dnes prohrál ve čtvrtfinále s Němcem Philippem Petzschnerem 6:1, 3:6 a 4:6. Stejně jako turnajová trojka Berdych skončil před branami semifinále i Jan Hájek, kterého vyřadil druhý nasazený Rus Michail Južnyj.

Čtyřiadvacetiletý Berdych dokázal o dva roky staršího Petzschnera loni dvakrát porazit a i tentokrát se zpočátku zdálo, že odejde z kurtu jako vítěz. První set český tenista vyhrál hladce 6:1, ale pak se začala karta obracet.

Němec zlepšil podání, Berdychovi vzal ve druhém i třetím setu vždy jednou servis a za necelé dvě hodiny vyhrál.

"Po prvním setu už mi nezbývalo nic jiného než bojovat. Porazit Tomáše před domácím publikem je pro mě senzační," řekl po prvním vítězství nad Berdychem Petzschner.

Šestadvacetiletý Hájek podlehl patnáctému hráči světa Južnému 1:6, 3:6 za hodinu a 16 minut. Přesto je pro českého tenistu postup do čtvrtfinále nejlepším výsledkem v sezoně. Něco podobného se mu povedlo jen na challengeru v americkém Sunrise, na okruhu ATP čtyřikrát vypadl v druhém kole.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Řádění fanoušků Slavie vyšetřuje policie jako trestné činy

Sport
13. 11. 2025
Zleva bývalý fotbalista Tomáš Řepka a režisér a promotér Petr Větrovský pózují s dresem West Hamu na tiskové konferenci k dokumentárnímu filmu

Film Řepka: Hříšník poodkryl tajemství ztracené týmové pokladny Sparty

Sport
12. 11. 2025
ilustrační foto

Turecký fotbal pohlcuje monstrózní aféra. Tisíc hráčů se asi zapletlo do sázek

Sport
11. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ