Chtěl se vyčůrat do plechovky, pak divoch Cuevas dostal pokutu

Sport
8. 7. 2016 09:12
Pablo Cuevas.
Pablo Cuevas.

Uruguayský tenista Pablo Cuevas dostal ve Wimbledonu pokutu téměř sedm tisíc liber (asi 221 tisíc korun) za nesportovní chování. Cuevas při pondělním utkání ve čtyřhře, v němž mu rozhodčí zamítla žádost o pauzu na toaletu, vyhrožoval, že se na kurtu vymočí do plechovky od tenisáků.

Po tomto incidentu si Cuevas vysloužil první napomenutí. Další varování dostal za to, že po dvojchybě z frustrace napálil míček do hlediště. Na protest si poté i se spoluhráčem sedli na lavičku a utkání muselo být na deset minut přerušeno. Na kurt musel přijít supervizor, aby se mohlo pokračovat.

Cuevas dostal za první konflikt s rozhodčí pokutu 3100 liber, za druhý 3850 liber. Španěl Marcel Granollers zaplatí za podíl na incidentech pokutu 5800 liber.

Zápas 3. kola s Britem Jonnym Marrayem a Adilem Shamasdinem z Kanady nakonec uruguaysko-španělský pár prohrál 3:6, 6:4, 4:6, 6:3, 12:14.

Autor: ČTK Foto: Twitter

Další čtení

ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV