Davis Cup ho zničil, Del Potro další měsíc bez tenisu

Sport
22. 9. 2012 16:41
Del Potro na US Open.
Del Potro na US Open.

S poraněným zápěstím z Davisova poháru s českými tenisty bude Argentinec Juan Martín del Potro ještě měsíc mimo hru. Protože osmý hráč světa navzdory radám lékařů k semifinále týmové soutěže nastoupil, zranění si zhoršil a nejméně deset dnů by měl mít ruku znehybněnou. Pak může začít rehabilitovat a s lehkou přípravou.

Třiadvacetiletý Del Potro přijel v minulém týdnu na semifinále Davis Cupu do Buenos Aires s infekcí v zápěstí a moc netrénoval. Přesto v úvodní dvouhře porazil ve třech setech Radka Štěpánka. Rozhodující zápas s Tomášem Berdychem v neděli už nehrál a do listopadového finále postoupili Češi.

"Bude pokračovat v původně stanovené léčbě s klidovým režimem a fixací zápěstí po dobu deseti dnů," řekl Del Potrův lékař listu Clarín. Celkovou dobu zápasové pauzy pro vítěze grandslamového US Open z roku 2009 odhadl na měsíc.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025
ilustrační foto

Po 30 letech vyhrál Pardubickou zahraniční kůň. Poprvé irský

Sport
12. 10. 2025

O krok blíž k WorldTour. Czech Tour míří do kalendáře UCI ProSeries!

Sport
8. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ