Se Srby "na tvrdo", soupeř Čechů odhalil finálový povrch

27. 9. 2013 09:59
Tomáš Berdych a Radek Štěpánek (vpravo).
Tomáš Berdych a Radek Štěpánek (vpravo).

Tvrdý povrch s vyšším odskokem zvolili podle očekávaní Srbové na finále tenisového Davisova poháru proti českým obhájcům titulu. Zápas o "salátovou mísu" se bude hrát 15. až 17. listopadu v hale v Bělehradě.

Český kapitán Jaroslav Navrátil už po výhře v semifinále nad Argentinou odhadl, že Srbové zvolí stejný povrch jako při semifinále v roce 2010. "Něco pomalejšího jako na Australian Open, kde Djokovič čtyřikrát vyhrál," tipoval Navrátil.

Srbsko hrálo na stejném povrchu s názvem RuKort Hard v bělehradské aréně několikrát. V roce 2010 na něm Novak Djokovič a spol. porazili v semifinále české tenisty 3:2 a poté ve finále i Francii a získali dosud jediný triumf v soutěži družstev.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

atěj Lukeš je jako druhý český moderní pětibojař v historii mistrem světa v individuálním závodě. Na šampionátu v Číně 30. srpna 2026 potvrdil čtyřiadvacetiletý závodník pozici světové jedničky a vylepšil loňský bronz.

Moderní pětibojař Lukeš je mistrem světa, zlato získal jako druhý Čech

Sport
30. 8. 2026
ilustrační foto

Průzkum: Češi se nevyznají v nízkém tarifu za elektřinu, zbytečně pak platí víc

Domácí
30. 8. 2026

NASA do vesmíru vyšle teleskop Romanové, bude zkoumat exoplanety či temnou hmotu

Věda a technika
30. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ