Deblistka Peschkeová ukončila fedcupovou kariéru

Sport
7. 11. 2011 09:12
Květa Peschkeová.
Květa Peschkeová.

Druhá deblistka světa Květa Peschkeová oznámila po triumfu českých tenistek ve finále Fed Cupu v Moskvě, že po třinácti letech ukončila kariéru v této týmové soutěži. Peschkeová získala s Lucií Hradeckou v neděli ve čtyřhře třetí, vítězný bod.

"Jednou si musíte říci, že je konec, a skončit na vrcholu je dvakrát tak krásnější," řekla šestatřicetiletá Peschkeová České televizi na slavnostním banketu po finále. "Jsem hrdá, co se nám povedlo. Tohle zůstane nadobro momentem v mém životu, na co budu stále vzpomínat," doplnila letošní wimbledonská vítězka ve čtyřhře.

Ve Fed Cupu Peschkeová začínala v roce 1998 a v týmu byla celkem ve dvaceti zápasech. Ve dvouhře vyhrála šest ze 14 zápasů a ve čtyřhře měla bilanci 10:7

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Napětí mezi reprezentací a kotlem. Souček: „Fanoušci se neradovali ani po gólech“

Sport
18. 11. 2025
ilustrační foto

Řádění fanoušků Slavie vyšetřuje policie jako trestné činy

Sport
13. 11. 2025
Zleva bývalý fotbalista Tomáš Řepka a režisér a promotér Petr Větrovský pózují s dresem West Hamu na tiskové konferenci k dokumentárnímu filmu

Film Řepka: Hříšník poodkryl tajemství ztracené týmové pokladny Sparty

Sport
12. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ