Del Potro je zpět! Porazil Wawrinku, postoupil tak do třetího kola

Sport
1. 7. 2016 17:13
Argentinský tenista Juan Martin Del Potro.
Argentinský tenista Juan Martin Del Potro.

Argentinský tenista Juan Martín del Potro vyřadil ve Wimbledonu čtvrtého nasazeného hráče Stana Wawrinku. Bývalý vítěz US Open dnes ve druhém kole na trávě v All England Clubu porazil švýcarského soupeře 3:6, 6:3, 7:6 a 6:3.

Del Potrovi sice aktuálně patří ve světovém žebříčku až 165. místo, jeho výhra ale není až tak překvapivá. Sedmadvacetiletý Argentinec už byl čtvrtý na světě a ve Wimblednu si v roce 2013 zahrál i semifinále. Jeho kariéru však poté přibrzdily problémy se zápěstím.

Levé měl operované třikrát a pravé jednou, ale letos se zdá, že je definitivně zpět. Grandslam hraje znovu po dvou a půl letech a s Wawrinkou si vylepšil bilanci na čtyři výhry a dvě porážky.

Vítěz US Open z roku 2009 zvládl zápas s Wawrinkou pod zataženou střechou centrkurtu a byl lepší v delších výměnách. Při mečbolu mu Švýcar, který vyhrál loni French Open a předloni Australian Open, pomohl chybou z bekhendu. "Jsem na živu, ale třesou se mi ruce, protože to je pro mě senzace. Porazil jsem jednoho z nejlepších hráčů současnosti. Nečekal jsem, že můžu vyhrát, ale po prvním setu jsem hrál mnohem lépe a užíval si skvělou atmosféru," řekl Del Potro.

Výsledky tenisového Wimbledonu

Tenisový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 28,1 milionu liber):

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Del Potro (Arg.) - Wawrinka (4-Švýc.) 3:6, 6:3, 7:6 (7:2), 6:3.

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

Becková (Něm.) - Sasnovičová (Běl.) 6:2, 6:1.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026
Trenér české reprezentace Miroslav Koubek během fotbalového zápasu skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Koubek po krachu na šampionátu: Výkony nebyly dobré, ale hodlám pokračovat

Sport
Aktualizováno: 25. 6. 2026 07:40
Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ