Drsný návrat do reality. Olympijská vítězka Puigová vyhořela

Sport
30. 8. 2016 09:22
Po senzačním vítězství na olympijských hrách portorická tenistka Mónica Puigová narazila na US Open hned v úvodním kole.
Po senzačním vítězství na olympijských hrách portorická tenistka Mónica Puigová narazila na US Open hned v úvodním kole.

Po senzačním vítězství na olympijských hrách portorická tenistka Mónica Puigová narazila na US Open hned v úvodním kole. V prvním utkání od triumfu v Riu de Janeiro prohrála s Číňankou Čeng Saj-saj 4:6 a 2:6.

Puigové se po nečekaném úspěchu na olympiádě obrátil život naruby a po pondělní prohře přiznala, že si na to teprve musí zvyknout. "Jsou to pro mě nové vody. Neprobádané území. Musím se s tím teprve sžít," uvedla dvaadvacetiletá tenistka, která cestou za olympijským zlatem porazila tři grandslamové šampionky Španělku Garbiňe Muguruzaovou, Petru Kvitovou a Němku Angelique Kerberovou.

Po Riu zrušila start v Cincinnati a věnovala se oslavám. V Portoriku, pro které vybojovala první olympijské zlato, byla v jednom kole.

I když na US Open dosud pouze jednou prošla přes první kolo a jejím maximem na grandslamech je osmifinálová účast ve Wimbledonu v roce 2013, věděla, že tentokrát budou očekávání větší než jindy. Dávali jí to znát i fanoušci svým nadšeným povzbuzováním v ochozech.

"Je to velký tlak. Až si na to trochu zvyknu, bude to lepší. Potřebuju nasbírat co nejvíce zkušeností. Budu dál pořádně makat. Koneckonců právě díky tvrdé práci se mi povedlo vyhrát olympiádu," uvedla 35. hráčka světového žebříčku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Skandál v tureckém fotbalu. 150 rozhodčích jelo v nelegálních sázkách

Sport
27. 10. 2025
ilustrační foto

Olympiáda v Mnichově 100 let po Hitlerově? Záměr je o krok blíž skutku

Sport
26. 10. 2025

Messi se v Miami dohodl na nové smlouvě, v klubu zůstane do roku 2028

Sport
23. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ