Facka pro pro Plíškovou! Prohrála s hráčkou ze třetí stovky

Sport
25. 7. 2018 17:30
Karolína Plíšková opět nepřekročila svůj stín.
Karolína Plíšková opět nepřekročila svůj stín.

Tenistka Kristýna Plíšková nenavázala v Moskvě na výhru nad krajankou Kateřinou Siniakovou a s antukovým turnajem v ruské metropoli se rozloučila v 2. kole. Šestadvacetiletou Češku v boji o čtvrtfinále porazila 6:4, 6:4 domácí Anastasia Potapovová.

Plíšková úterním nečekaným vítězstvím nad čtvrtou nasazenou Siniakovou zastavila sérii tří porážek, proti 204. hráčce žebříčku Potapovové se však neprosadila. Navzdory devíti nastříleným esům se světová šestadevadesátka nemohla o servis plně opřít a po půldruhé hodině kapitulovala právě při vlastním podání.

Sedmnáctiletá Potapovová díky dnešní výhře postoupila poprvé v kariéře do čtvrtfinále na WTA Tour. Povedlo se jí to jako druhé hráčce narozené v roce 2001 jen několik hodin poté, co Srbka Olga Danilovičová zdolala osmou nasazenou Kaiu Kanepiovou z Estonska.

V prvním ročníku moskevského antukového turnaje tak nezůstala ve dvouhře žádná česká tenistka.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Michel Euler

Další čtení

Ester Ledecká

Od bronzu ji dělily setiny. Ledecká zajela v Andoře skvělý super-G

Sport
28. 2. 2026
Matúš Malý, SK Sigma Olomouc

Hanáci po 33 letech slaví Evropu, kouč brzdí nadšení

Sport
27. 2. 2026
Kasper Hogh z Glimtu, vlevo, soupeří o míč s Alessandrem Bastonim z Interu Milán

Norský zázrak pokračuje. Po City a Atléticu padl i Inter

Sport
25. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ