Federer po boji zdolal Čoriče a je ve finále

Sport
18. 3. 2018 05:30
Federer po boji zdolal Čoriče a je ve finále.
Federer po boji zdolal Čoriče a je ve finále.

Světová tenisová jednička Roger Federer v semifinále v Indian Wells porazil po boji 5:7, 6:4, 6:4 Chorvata Bornu Čoriče a na kalifornském turnaji série Masters si zahraje o rekordní šestý titul. Ve svém osmém finále v Indian Wells se Federer utká s Argentincem Juanem Martínem del Potrem, který zdolal 6:2, 6:3 Kanaďana Milose Raonice.

Šestatřicetiletý Federer vyhrál i sedmnáctý zápas od začátku sezony, což se mu podařilo poprvé v kariéře. Dosud bylo jeho maximem 16 výher ze sezony 2006.

Švýcar šel do utkání s Čoričem bez ztráty setu na turnaji, ale v utkání s 49. hráčem světa byl na hraně vyřazení. Jednadvacetiletý Chorvat vedl 7:5 a 4:2, ale nedokázal dovést set ani zápas do vítězného konce.

V dobré pozici byl Čorič i ve třetí sadě, dvakrát sebral Federerovi podání, ale zkušený Švýcar si vždy dokázal servis vzít zpět. Obhájce titulu zakončil zápas jedenácti získanými body za sebou, po dvou hodinách a 20 minutách proměnil první mečbol.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Charles Baus

Další čtení

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025
ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV