Federer senzačně vypadl na římské antuce

Sport
10. 5. 2007 16:33
Roger Federer
Roger Federer

Roger FedererSvětový hráč číslo jedna nečekaně vypadl v osmifinále z antukového turnaje série Masters v Římě. Favorizovaný Federer, který v italské metropoli usiloval po dvou finálových účastech o první titul, ve čtvrtek nestačil na domácího Filippa Volandriho a vypadl po setech 2:6 a 4:6. Zápas, v němž Federer čtyřikrát ztratil servis, trval 78 minut.

Volandri může být čtvrtfinálovým soupeřem Tomáše Berdycha, pokud dvanáctý nasazený český tenista vyhraje nad Argentincem Josém Acasusem. S turnajem dotovaným částkou 2,082 milionu eur se před Federerem nečekaně rozloučil také třetí nasazený Američan Andy Roddick, jehož vyřadil Chilan Juan Ignacio Chela.

Federer, majitel 47 vítězných trofejí z okruhu ATP, marně čeká na titul už čtyři turnaje. Své snažení nedotáhl do konce v Indian Wells, Miami, Monte Carlu ani nyní v Římě. Volandri, který je v žebříčku na 53. místě, startuje v soutěži díky divoké kartě.

Dvouhra - 3. kolo:
Volandri (It.) - Federer (1-Švýc.) 6:2, 6:4, Chela (Arg.) - Roddick (3-USA) 6:0, 6:4.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV