Federer sotva vstal z postele. Nyní se těší na tenis s Tennysem

Sport
27. 1. 2020 05:00
Švýcarský fenomén Roger Federer.
Švýcarský fenomén Roger Federer.

Pomalejší rozjezd, ale o to rychlejší konec předvedl grandslamový rekordman Roger Federer na cestě do patnáctého čtvrtfinále Australian Open. Šestinásobný vítěz turnaje se po předchozí čtyřhodinové bitvě zpočátku trápil s Mártonem Fucsovicem, ale od druhé sady už dominoval. Maďarského tenistu porazil 4:6, 6:1, 6:2 a 6:2.

Federer se v 38 letech těžce zbavoval únavy z předlouhé bitvy s domácím Johnem Millmanem, v níž byl v pátek dva míčky od vyřazení. "Druhý den ráno a ještě v neděli ráno jsem ležel v posteli a přemlouval se, abych vstal. Nejdřív jsem se ani neodvážil," přiznal v rozhovoru na kurtu s Johnem McEnroem.

Proto byl zpočátku ztuhlý a marně čelil Fucsovicsově nátlakové hře od základní čáry. V sedmém gamu přišel fenomenální Švýcar o servis a ztrátu už nedohnal. Pak už ale předvedl naplno své umění s raketou.

"Musel jsem se s tím vypořádat. Pak jsem konečně našel správnou cestu na začátku druhého setu a už to bylo jednodušší," řekl Federer poté, co v Melbourne Parku načal druhou stovku vítězství. Dorovnal tak svoji bilanci z Wimbledonu a v úterý může pokračovat.

Když mluvil o příštím soupeři, byl rozverný. "Už jsem v životě odehrál spoustu tenisu, ale ještě nikdy jsem nehrál proti Tennysovi," připomněl čtvrtfinálového soupeře Američana Sandgrena. "Nikdy by nemohl hrát baseball, to je jisté. S takovým jménem," dodal zvesela.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ABACA/Dubreuil Corinne/ABACA

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ