Ferrer na Turnaji mistrů překvapil, porazil Murrayho

Sport
21. 11. 2011 19:02
David Ferrer dokázal porazit favorizovaného Andyho Marrayho.
David Ferrer dokázal porazit favorizovaného Andyho Marrayho.

 Španělský tenista David Ferrer se na Turnaji mistrů v Londýně postaral o první překvapení. Třetího hráče světa domácího Andyho Murrayho v úvodním utkání skupiny A porazil za dvě hodiny 6:4 a 7:5.

Čtyřiadvacetiletý Murray, který se nechal mezi sety ošetřit kvůli potížím s kyčlí, udělal v zápase 44 nevynucených chyb a na tvrdém povrchu s Ferrerem prohrál poprvé v kariéře. S devětadvacetiletým Španělem se na tvrdém povrchu dosud utkal pětkrát a ztratil jediný set.

Ve druhém utkání skupiny od 21 hodin nastoupí český tenista Tomáš Berdych proti prvnímu hráči světa Novaku Djokovičovi ze Srbska.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

 Lezec Adam Ondra na Světovém poháru v Praze

„Vůbec jsem to nečekal.“ Ondra přesto postoupil v Praze do finále

Sport
Aktualizováno: 7. 6. 2026 15:05
Henriette Jaegerová z Norska protíná cílovou čáru a vyhrává závod žen na 400 metrů před druhou Lurdes Glorií Manuelovou z České republiky

Manuel prorazila hranici 50 sekund. Zařadila se po bok Kratochvílové a Kocembové

Sport
5. 6. 2026
Bývalý fotbalový reprezentant Karel Poborský pózuje na předpremiéře dokumentárního filmu Stříbrná cesta o cestě české fotbalové reprezentace do finále mistrovství Evropy v roce 1996.

Stříbrná cesta popisuje největší úspěch v historii samostatného českého fotbalu

Sport
4. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ