Finále Davis Cupu: Murrayho a spol. čeká v Belgii antuka

Sport
23. 9. 2015 15:57
Andy Murray (vlevo) se svým bratrem Jamiem.
Andy Murray (vlevo) se svým bratrem Jamiem.

V Gentu se odehraje finále tenisového Davisova poháru. Belgičané vybrali pro souboj s Brity o slavnou "salátovou mísu" podle očekávání antuku, kterou připraví v hale 1 Flanders Expa s kapacitou hlediště třináct tisíc míst. Zápas se uskuteční od 27. do 29. listopadu.

"Gent je třetí největší město Belgie a má zkušenosti s pořádáním mezinárodních sportovních podniků. Hostí cyklistický závod Kolem Flander, v roce 2007 zde končila jedna z etap Tour de France a také měli mistrovství světa v gymnastice v letech 2001 a 2013," řekl prezident tenisové federace Flander Dirk de Maeseneer.

Belgie je v boji o titul poprvé od roku 1904. Brity dovedl do finále třetí hráč světa Andy Murray a ukončil čekání své země na finále po 37 letech. Naznačil, že kvůli daviscupovému vrcholu možná vynechá Turnaj mistrů, protože by měl náročný přesun z rychlého londýnského povrchu na belgickou antuku. Turnaj mistrů skončí jen o týden dříve.

Předseda ATP Chris Kermode dnes řekl, s Murrayho účastí v Londýně počítá a považuje ji víceméně za povinnou. "Všichni kvalifikovaní hráči, pokud nejsou zranění, musí hrát. Andy má za sebou fantastickou sezonu a mezi elitní osmičkou je právem. Jsme si vědomi jeho připomínky po semifinále Davis Cupu v Glasgowě, ale očekáváme, že Masters hrát bude," řekl.

Belgičané dosud titul v Davis Cupu nezískali. Britové se radovali devětkrát, z toho čtyřikrát díky Fredu Perrymu a Bunnymu Austinovi, ale naposledy v roce 1936.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ