Garciaová pojede na Turnaj mistryň. Jsem pyšná, reagovala

Sport
12. 10. 2017 14:05
Francouzská tenistka Caroline Garciaová.
Francouzská tenistka Caroline Garciaová.

Poslední volné místo na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru zaplnila Francouzka Caroline Garciaová. Premiérovou účast ve dvouhře si zajistila poté, co se její jediná soupeřka Britka Johanna Kontaová odhlásila kvůli zranění z turnaje v Moskvě, kde potřebovala postoupit do finále. Loni Garciaová v Singapuru startovala ve čtyřhře spolu s Kristinou Mladenovicovou.

"Jsem opravdu pyšná na to, že jsem mezi osmi nejlepšími tenistkami sezony," řekla Garciaová, která se do dvouhry na Turnaji mistryň kvalifikovala jako první Francouzka po 11 letech. Naposledy si z účast přímo zajistila Amélie Mauresmová v roce 2006, další krajanka Marion Bartoliová se následně na prestižní akci dvakrát dostala jako náhradnice.

Třiadvacetiletá Garciaová nedávno ovládla štědře dotované turnaje ve Wu-chanu a Pekingu a ve světovém žebříčku se posunula na deváté místo. Celkem má na kontě pět titulů, dalších šest včetně triumfu na loňském French Open přidala ve čtyřhře.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Mark Schiefelbein

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ