Garciaová s Mladenovicovou možná nastoupí, suspendace skončila

Sport
24. 9. 2016 13:46
Francouzky Garciaová a Mladenovicová byly suspendovány tenisovým svazem za výroky na OH.
Francouzky Garciaová a Mladenovicová byly suspendovány tenisovým svazem za výroky na OH.

Nejlepší francouzské tenistky Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová mohou nastoupit v listopadovém finále Fed Cupu proti českým obhájkyním titulu. Národní federace v sobotu ukončila suspendaci obou hráček, které před necelým měsícem provizorně vyřadila z reprezentace kvůli jejich vystupování na olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Garciaová (v současnosti 24. hráčka světa) a Mladenovicová (52.) po vyřazení v prvním kole olympijského turnaje ve čtyřhře ostře kritizovaly francouzskou tenisovou federaci za zmatky kolem oblečení. Stěžovaly si, že jim nikdo z funkcionářů neřekl, že musejí mít jako deblový pár stejné oblečení. Mladenovicová proto musela těsně před utkáním půjčit své spoluhráčce výstroj.

Druhý nasazený pár pak podlehl japonské dvojici Misaki Doiová a Eri Hozumiová. Mladenovicová uvedla, že zástupci federace jsou nekompetentní a za porážku mohli oni.

V listopadovém finále Fed Cupu budou Češky bojovat s Francií, možná za něj nastoupí i duo hříšnic.

Vedení federace v sobotním prohlášení přiznalo, že na zmatcích neslo svou vinu, a vrátilo je do reprezentace, které zásadním způsobem pomohly do finále Fed Cupu. V semifinále proti Nizozemsku získaly každá bod ve dvouhře a uspěly také v rozhodující čtyřhře.

V trestu naopak dál zůstává Benoit Paire, který musel opustit francouzský tým už v Riu, kde v prvním kole vyřadil Lukáše Rosola. Sedmadvacetiletý hráč se údajně zdržoval dlouhodobě mimo olympijskou vesnici nebo se vracel pozdě. Navíc se o hrách vyjadřoval pohrdavě, protože účastníci turnaje nezískávají žádné body do žebříčku.

Momentálně 38. hráč světového žebříčku nebude až do února příštího roku moci těžit z podpory federace a nemůže být nominován do Davisova poháru, v němž ale dosud nehrál.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ