Hantuchová <span>je zraněná</span>, zřejmě přijde o Fed Cup

Sport
28. 1. 2008 15:52
Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová

Daniela HantuchováSlovenské tenistky se možná ve fedcupovém zápase s Českou republikou budou muset obejít bez své jedničky Daniely Hantuchové. Semifinalistka Australian Open po příletu z Melbourne zpochybnila svůj start v Brně, protože ji trápí zranění paty.

Slovenským novinářům Hantuchová řekla, že v Austrálii hrála celou dobu pod dohledem lékaře. Její zdravotní stav po turnaji není dobrý. "Doufám, že se do pátku stane nějaký zázrak a můj stav se zlepší natolik, abych mohla v Brně nastoupit. Je to ještě otevřené, rozhodnutí zřejmě padne těsně před zápasem," uvedla tenistka, která se bude léčit v Barceloně.

Po Australian Open se cítí psychicky i fyzicky unavená a neuvažuje o tom, že by proti Češkám nastoupila jen na jeden zápas. "Když jdu hrát, vím, že musím na kurtu odevzdat maximum. Musím si být stoprocentně jistá, že do toho mohu jít naplno, hrát na půl plynu nemá význam," dodala Hantuchová.

Její absence by byla pro slovenský tým velkým oslabením. V nominaci pro zápas prvního kola Světové skupiny II jsou ještě Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková a Janette Husárová. Loni Slovenky na domácí půdě podlehly českému týmu vysoko 0:5.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

David Pastrňák

Pastrňák má podle hráčů NHL nejlepší přezdívku – „Pasta“ vládne anketě

Sport
Aktualizováno: 18. 4. 2026 12:15
ilustrační obrázek

Česko zůstává v elitní desítce UEFA: šampion půjde do Ligy mistrů přímo i přespříští rok

Sport
17. 4. 2026
ilustrační foto

Proč umřel slavný fotbalista Maradona? Soud znovu otevřel případ

Sport
15. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ