Hewitt bude kapitánem daviscupového týmu Austrálie

Sport
27. 10. 2015 09:42
Lleyton Hewitt.
Lleyton Hewitt.

Novým kapitánem australského daviscupového týmu byl jmenován Lleyton Hewitt, který po lednovém Australian Open ukončí hráčskou kariéru. Bývalá světová tenisová jednička a dvojnásobný vítěz "salátové mísy" podle očekávání nahradil ve funkci dočasného kapitána Wallyho Masura.

Čtyřiatřicetiletý Hewitt ještě v září hrál v daviscupovém semifinále proti Velké Británii, předtím v březnu nastoupil i v Ostravě. Krátce před tímto zápasem prvního kola Světové skupiny opustil pozici australského kapitána další bývalý vynikající hráč Pat Rafter.

Australané se v prvním kole příštího ročníku utkají v prestižní bitvě s týmem USA. Hewitta čeká náročný úkol, protože jeho noví svěřenci Bernard Tomic a Nick Kyrgios nemají se svazem nejlepší vztahy.

Hewitt dostal divokou kartu na Australian Open 2016 a v lednu si domácí grandslam zahraje už podvacáté, čímž vylepší vlastní rekord v počtu nepřetržitých účastí. V Melbourne Parku se zároveň vítěz Wimbledonu a US Open rozloučí s aktivní kariérou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Ožana Jaroslav

Další čtení

Ladislav Krejčí reaguje po prohře s Jižní Koreou

MS ve fotbale: Češi po těsné porážce s Koreou věří v postup: „Musíme to zvládnout“

Sport
12. 6. 2026
Česká republika x Jižní Korea, Mistrovství světa ve fotbale 2026

Krejčího gól nestačil. Češi v závěru ztratili vedení a podlehli Koreji

Sport
12. 6. 2026
Kapitán korejských fotbalistů Son Hung-min

Respekt ke Schickovi i celému týmu. Son Hung-min před startem MS varuje před silou Čechů

Sport
11. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ