Hlaváčková s Hradeckou titul v Acapulcu nezískaly

Sport
1. 3. 2015 10:03
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ve finále prohrály s dvojicí Lara Arruabarrenaová a Marie-Teresa Torróová.
Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ve finále prohrály s dvojicí Lara Arruabarrenaová a Marie-Teresa Torróová.

Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou nedosáhly na trofej pro vítězky tenisového turnaje v Acapulcu. V prvním letošním finále po obnovení spolupráce podlehly po obrovském boji Španělkám Laře Arruabarrenaové a Marii-Terese Torróové 6:7, 7:5 a 11:13. Singlové tituly získali v Mexiku už počtvrté Španěl David Ferrer a premiérově Švýcarka Timea Bacsinszká.

Úspěšná deblová dvojice Hlaváčková, Hradecká společně získala 12 titulů, ten zatím poslední v září 2013 na grandslamovém US Open. V loňské sezoně pak změnily spoluhráčky. V Acapulcu odvracely mečboly už v semifinále a podobné drama udělaly z finále. Už ve druhé sadě čelily mečbolu, v super-tiebreku pak několikrát znovu. Samy měly jeden.

Vítěz mužské dvouhry Ferrer ovládl turnaj v Acapulcu počtvrté, ale poprvé na tvrdém povrchu. Předtím se hrálu na antuce. Nezastavil ho ani nejvýše nasazený Japonec Kei Nišikori; třetí letošní trofej a druhou během týdne dvaatřicetiletý Ferrer dobyl po výhře 6:3 a 7:5. Minulý víkend vyhrál antukový turnaj v Riu de Janeiro.

Bacsinszká je turnajovou šampionkou po šesti letech, finálovou soupeřku Caroline Garciaovou z Francie přehrála 6:3, 6:0. Dosavadní jediný vavřín měla z Lucemburku, v další fázi kariéry ale bojovala s nejrůznějšími zdravotními problémy.

Autor: ČTK Foto: ČTK/ZUMA/Omar Martinez

Další čtení

Procházka titul v UFC nezískal, Ulberg jej knokautoval v 1. kole

Sport
12. 4. 2026
ilustrační obrázek

Nike by měl dodávat míče pro všechny evropské fotbalové poháry

Sport
Aktualizováno: 9. 4. 2026 18:31
ilustrační obrázek

Jak získat lístek na MS? FAČR zahajuje distribuci kódů pro členy FC REPRE

Sport
9. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ