Hlavní cíl Kvitové po Turnaji mistryň? Uzdravit se!

Sport
28. 10. 2013 05:00
Česká tenisová jednička Petra Kvitová.
Česká tenisová jednička Petra Kvitová.

Prvním cílem tenistky Petry Kvitové po jejím posledním zápase v sezoně je dát se zdravotně do pořádku. Po semifinále na Turnaji mistryň zamíří příští týden za profesorem Pavlem Kolářem, aby se zbavila bakterií oslabujících imunitu.

Kvitová se v sezoně potýkala dvakrát v důležitých momentech s nachlazením, krátkodobou virózou. Špatně se cítila před čtvrtfinále Wimbledonu a na US Open. I před cestou do Istanbulu na Turnaj mistryň měla rýmu a necítila se úplně nejlépe.

U třiadvacetileté předloňské wimbledonské vítězky odhalilo vyšetření letos v září po US Open bakterie v krku. "Jak dlouho to tam může být, netuším. Doufám, že to teď přeléčíme, abych pak pod tlakem takhle neonemocněla," konstatovala Kvitová.

"I když hrála v Istanbulu dobře, bylo to zdravotně na hraně. Má nějaké bakterie v krku, není prostě úplně zdravá. Na tyto poměry ze sebe vymáčkla maximum," řekl trenér David Kotyza po prohře Kvitové v semifinále s Číňankou Li Na.

Zdravotní komplikace prý mohly mít psychosomatický základ. Vždy se projevily v důležitém okamžiku, ve stresové a kondičně vypjaté situaci. "Je to spojeno s tím, že imunita na tom není nejlíp, a když přijde fyzický a psychický tlak, jako je grandslam, tak se to může objevit, jako se to stalo. Asi to bude tím," uvedla Kvitová.

Proto absolvuje příští týden další vyšetření, čeká ji léčba a odpočinek. "Abych na to pak zase mohla vletět," řekla směrem k přípravě, kterou absolvuje na Floridě spolu s Kotyzou, přítelem Radkem Štěpánkem a kondičním trenérem Markem Všetíčkem.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ