Hradecká překvapila, v extralize porazila Kvitovou

Sport
20. 12. 2011 16:33
Lucie Hradecká.
Lucie Hradecká.

Lucie Hradecká se postarala o překvapení v tenisové extralize. Hráčka pražského I. ČLTK dokázala v úterý porazit světovou dvojku Petru Kvitovou 6:7, 7:6 a 7:5 a stav finále s Prostějovem vyrovnala na 2:2.

"Předváděly jsme docela slušný tenis. Zradil mě bohužel servis, ale Lucka hrála výborně. Mohla jsem mít lepší chvilky, ale hrajeme jako tým a doufám, že to ostatní vybojují," řekla České televizi Kvitová, která občas házela raketou. "Jsem totálně unavená, ale šťastná, že jsem uhrála bod pro tým," řekla Hradecká.

Hradecká hrála agresivně a držela s Kvitovou od začátku krok. První set ztratila v tie-breaku, ale druhý stejným poměrem vyhrála. V rozhodujícím dějství byla Hradecká odvážnější, o první dva brejky ještě přišla, ale třetí už dotáhla. Hradecká tak Kvitovou připravila o letošní neporazitelnost v hale, která trvala 23 zápasů.

V úvodních dvouhrách bodovali pro Prostějov Fin Jarkko Nieminenen výhrou nad Janem Mertlem a Lucie Šafářová, která porazila Ivetu Benešovou 7:6 a 6:3, přičemž v prvním setu odvrátila setbol. "V prvním setu jsme se přetahovaly o každý míč, po setbolu jsem začala lépe servírovat a zlomila jsem to," řekla Šafářová.

Vítěz bere jeden a půl milionu

První bod výběru z pražské Štvanice vybojoval Jan Hernych, který sice ztratil s Italem Andreasem Seppim první set 0:6, ale zbylé vyhrál shodně 6:4.

Ve zbylých dvouhrách bojují o body prostějovský Florian Mayer s pražským Philippem Petzschnerem a sedmý hráč světa Tomáš Berdych, jehož soupeřem je rakouský tenista Jürgen Melzer. Na závěr jsou na pořadu tři čtyřhry.

Favorizovaný Prostějov usiluje o čtvrtý extraligový titul v řadě a jedenáctý v historii klubu, zatímco I. ČLTK Praha se může radovat z výhry po 21 letech.

Vítězný výběr vedle trofeje získá z čtyřmilionové dotace Česká spořitelna tenisové extraligy 2011 celkem 1,5 milionu a poražený finalista 800 tisíc.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025
Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ