Indian Wells ovládla Pennettaová, ve finále smetla Radwaňskou

Sport
16. 3. 2014 22:06
Italka Flavia Pennettaová překvapivě vyhrála tenisový turnaj v Indian Wells.
Italka Flavia Pennettaová překvapivě vyhrála tenisový turnaj v Indian Wells.

Prestižní tenisový turnaj v Indian Wells nečekaně vyhrála dvaatřicetiletá Italka Flavia Pennettaová. Bývalá deblová jednička a 21. hráčka žebříčku WTA ve dvouhře nedala ve finále šanci světové trojce Agnieszce Radwaňské, nad polskou favoritkou zvítězila 6:2, 6:1 a získala největší úspěch v singlu.

Před rokem a půl přitom Pennettaové hrozil konec vrcholového kariéry po vážném zranění pravého zápěstí. Musela na operaci a po návratu hlavně prohrávala. Ve druhé polovině sezony už se jí začalo dařit, ve Wimbledonu došla do čtvrtého kola a na US Open si zahrála semifinále. V listopadu pak slavila s Italkami Fed Cup.

V Indian Wells završila životní turnaj. Radwaňskou, kterou omezovalo bolavé koleno, vyprovodila z kurtu za hodinu a čtvrt. Na singlový titul dosáhla Pennettaová po čtyřech letech a k devíti dosavadním turnajových triumfům přidala ten dosud nejcennější.

V mužském finále jsou světová dvojka Srb Novak Djokovič a Švýcar Roger Federer, který je se čtyřmi tituly rekordmanem Masters v Indian Wells.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Elitní ukrajinská skokanka do vody Lyskunová bude reprezentovat Rusko

Sport
5. 12. 2025
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025
ilustrační foto

Česko v baráži outsiderem. Dánský trenér zpochybňuje jeho kvalitu

Sport
21. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV