Italka Vinciová ukončí v Římě svou tenisovou kariéru

Sport
30. 11. 2017 18:38
Roberta Vinciová.
Roberta Vinciová.

Bývalá světová deblová jednička Italka Roberta Vinciová ukončí na jaře tenisovou kariéru. Finalistka dvouhry na US Open z roku 2015 se rozloučí v květnu na domácím turnaji v Římě.

Čtyřiatřicetiletá Vinciová zvažovala konec kariéry už před rokem, ale nakonec se rozhodla pokračovat. V letošní sezoně se jí však i vinou zdravotních potíží nedařilo, vyhrála jen deset z 30 zápasů a jejím maximem bylo čtvrtfinále. V žebříčku klesla na 117. místo.

Vítězka všech čtyř grandslamů ve čtyřhře po boku Sary Erraniové se připraví ještě na příští sezonu, ale už ji nedokončí. "Rozhodla jsem se ještě jednou hrát před domácím publikem, abych mohla všem krajanům poděkovat," uvedla vítězka deseti turnajů WTA ve dvouhře a 25 ve čtyřhře. V singlovém žebříčku byla Vinciová nejvýš sedmá.

Autor: ČTK Foto: Twitter: Roberta Vinci

Další čtení

Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025
ilustrační foto

Ve Finsku poprvé závodí čistě ženský taneční pár v krasobruslení

Sport
4. 9. 2025

Česká vlna pokračuje: Vondroušová doplnila Lehečku a Krejčíkovou

Sport
1. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ