Kanonýr Škoda na odchodu, jedná o přestupu do Číny

Sport
2. 7. 2016 22:00
Útočník fotbalové Slavie Milan Škoda.
Útočník fotbalové Slavie Milan Škoda.

Fotbalová Slavia může přijít o svou největší oporu. Nejlepší týmový střelec a reprezentační útočník Milan Škoda jedná o přestupu do Číny. Pražský klub o tom informoval na svých internetových stránkách.

"U Milana Škody nevíme, kdy se připojí, protože se jedná o jeho prodeji do Číny. Mělo by to trvat zhruba do pondělí," uvedl trenér Slavie Dušan Uhrin mladší po dnešním vítězství Pražanů na přípravném turnaji v Čelákovicích.

Třicetiletý Škoda měl nakročeno do ciziny už v minulosti, ale nakonec ve Slavii vždy zůstal. Zahraniční angažmá by si mohl vyzkoušet až nyní v Číně, odkud pochází většinový majitel vršovického celku společnost CEFC.

Škoda byl v posledních dvou sezonách hlavní oporou Slavie. V uplynulém ligovém ročníku vstřelil 14 branek, o sezonu dřív se trefil dokonce devatenáctkrát. V Edenu má smlouvu do konce června 2018.

Škoda v dresu české reprezentace startoval na vrcholícím evropském šampionátu ve Francii. Jako jeden z mála hráčů národního týmu zaujal, když jako střídající hráč přispěl gólem k remíze 2:2 s Chorvatskem.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Olympijská premiéra snů. Devatenáctiletý Jílek bere stříbro na pětce

Sport
8. 2. 2026

Odvážná jízda, zlatá tečka. Maděrová slaví olympijský triumf

Sport
8. 2. 2026
ilustrační foto

Odpůrci olympiády řádili v Miláně a bojovali s policií. Rozehnali je vodními děly

Sport
7. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ