Konečná ve čtvrtfinále. Plíšková v Římě nestačila na Svitolinovou

Sport
19. 5. 2017 19:14
Tenistka Karolína Plíšková.
Tenistka Karolína Plíšková.

Tenistka Karolína Plíšková podlehla ve čtvrtfinále turnaje v Římě Ukrajince Jeleně Svitolinové 2:6, 6:7 a nevyužila příležitost posunout se na druhé místo světového žebříčku. Pětadvacetiletá Češka neproměnila tři setboly v tie-breaku druhé sady a se Svitolinovou prohrála poprvé v kariéře. Čtvrtfinálovou účastí Plíšková vyrovnala své letošní antukové maximum ze Stuttgartu, v pořadí WTA ale zůstane těsně třetí za těhotnou Serenou Williamsovou.

Česká jednička nevstoupila do zápasu dobře a s jedenáctou hráčkou světového žebříčku brzy prohrávala 0:4. Recept na ukrajinskou obranářku nenašla až do konce první sady a i ve druhé ztratila podání jako první. Poté se ale výrazně zlepšila a po dvou brejcích podávala za stavu 5:4 na zisk setu. Hru ale ztratila, a tak musel rozhodnout tie-break.

V něm měla Plíšková tři příležitosti poslat zápas do rozhodující sady, avšak Svitolinová se i díky několika výborným úderům ubránila a nakonec za hodinu a půl sama proměnila druhý mečbol.

Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále:

Svitolinová (8-Ukr.) - Karolína Plíšková (2-ČR) 6:2, 7:6 (11:9), Bertensová (15-Niz.) - Gavrilovová (Austr.) 6:3, 6:3.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Slávistický konec bez slávy: debakl 1:4 a 34. místo v Lize mistrů

Sport
29. 1. 2026
ilustrační obrázek

Tenis proti technologiím? Grandslamy stoply náramky sledující zdraví hráčů

Sport
27. 1. 2026
ilustrační foto

Vláda slíbila úspěšným sportovcům na olympiádě miliony. Za zlato bude 2,4 milionu

Sport
Aktualizováno: 26. 1. 2026 17:57

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ