Kristýna Plíšková ovládla české derby a je ve čtvrtfinále

Sport
24. 7. 2018 11:18
Český souboj v Moskvě vyzněl lépe pro Kristýnu Plíškovou.
Český souboj v Moskvě vyzněl lépe pro Kristýnu Plíškovou.

Tenistka Kristýna Plíšková porazila v 1. kole antukového turnaje v Moskvě čtvrtou nasazenou krajanku Kateřinu Siniakovou 6:4, 3:6, 6:4 a v souboji o čtvrtfinále ji čeká Ruska Anastasija Potapovová. V osmém vzájemném souboji se Plíšková radovala počtvrté.

Zatímco první set rozhodl jediný brejk, který v páté hře získala Plíšková, ve druhém neudržely obě tenistky podání celkem pětkrát. Siniaková prohrávala 2:3, ale poté čtyřmi gamy v řadě sadu získala a vyrovnala.

V rozhodujícím setu měla Siniaková za stavu 4:4 dva brejkboly, avšak nevyužila je. Hned v následujícím gamu se do stejné pozice dostala i Plíšková, která na rozdíl od mladší krajanky druhý brejkbol proměnila a po necelých dvou hodinách mohla slavit postup.

Autor: ČTK Foto: Facebook

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ