Kuzněcovová získala v San Diegu první titul <span>po 10 měsících </span>

Sport
9. 8. 2010 08:07
Světlana Kuzněcovová slaví triumf po dlouhých deseti měsících.
Světlana Kuzněcovová slaví triumf po dlouhých deseti měsících.

Světlana Kuzněcovová slaví triumf po dlouhých deseti měsících.Ruská tenistka Světlana Kuzněcovová se v San Diegu dočkala prvního titulu na okruhu WTA po deseti měsících. Dvojnásobná grandslamová šampionka porazila v nedělním finále 6:4, 6:7 a 6:3 Polku Agnieszku Radwaňskou, i když ve druhé sadě nevyužila čtyři mečboly.

Obě tenistky si v San Diegu zahrály první finále od loňského turnaje v Pekingu, kde Kuzněcovová porazila Radwaňskou ve dvou setech. K tomu měla pětadvacetiletá Ruska blízko i v Kalifornii, ovšem v tie-breaku druhé sady nevyužila vedení 4:0 a 6:3 a promarnila čtyři možnosti k ukončení zápasu, z toho dvě dvojchybami.

ČTĚTE TAKÉ: Berdych se Štěpánkem na první deblový titul nedosáhli

"Prostě se mi začala klepat kolena a nebyla jsem schopna zahrát míček," uvedla Kuzněcovová, která zkrácenou hru ztratila 7:9. Po druhé sadě si nicméně dala přestávku a z kolapsu se vzpamatovala. "Nechala jsem emoce v šatně. Nezabilo mě to, ale posílilo," dodala po zisku 13. titulu v kariéře.

Díky nedělnímu vítězství se petrohradská rodačka Kuzněcovová vrátila do elitní dvacítky světového žebříčku, z níž před měsícem poprvé od roku 2004 vypadla.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025
ilustrační foto

Po 30 letech vyhrál Pardubickou zahraniční kůň. Poprvé irský

Sport
12. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ