Kvitová i Šafářová v Tokiu postoupily do třetího kola

Sport
23. 9. 2013 12:00
Petra Kvitová.
Petra Kvitová.

Tenistka Petra Kvitová postoupila na turnaji v Tokiu do třetího kola. Sedmá nasazená hráčka si poradila se světovou juniorskou jedničkou Belindou Bencicovou ze Švýcarska zdolala po setech 7:5 a 6:4.

Kvitovou napodobila postupem Lucie Šafářová. Vítězka z Québecu vyřadila ve 2. kole turnajovou osmičku Robertu Vinciovou z Itálie po výhře 7:5 a 6:4.

Kvitová měla s šestnáctiletou Bencicovou, 326. hráčkou žebříčku WTA, plné ruce práce. První set rozhodla až brejkem ve dvanácté hře. Druhý set byl na chvilku kvůli dešti přerušen a Kvitová jako první za stavu 3:3 přišla o podání. Ve zbylých třech gamech ale povolila Švýcarce slovenského původu jen tři míče.

"První kola jsou pro mě vždycky obtížná a jsem ráda, že jsem prošla dál. Belinda je mladá, nadějná a hrála velmi dobře. Zkušenosti mi určitě pomohly," řekla Kvitová v rozhovoru po utkání, v kterém si pomohla pěti esy a 33 vítěznými údery.

Příští soupeřkou třiadvacetileté Kvitové, semifinalistky v Tokiu z roku 2011, bude Číňanka Pcheng Šuaj, nebo americká tenistka Madison Keysová.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Uhynul nejúspěšnější klusák všech dob Varenne, vydělal 145 milionů korun

Sport
18. 8. 2026
Závodník Martin Fuksa pózuje fotoreportérům v rámci tiskové konference české reprezentace v rychlostní kanoistice před odjezdem na mistrovství světa v Poznani

Fuksa míří na mistrovství světa s bilancí pěti výher. Roli favorita si užívá

Sport
18. 8. 2026
Tomáš Chorý, utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha

Chorý se po disciplinárním trestu vrátil do hry, první ztrátě Slavie v Liberci ale nezabránil

Sport
17. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ