Kvitová je v Katovicích ve čtvrtfinále, čeká ji Martičová

Sport
11. 4. 2013 20:59
Petra Kvitová.
Petra Kvitová.

Petra Kvitová na novém antukovém turnaji v Katovicích potvrzuje roli nejvýše nasazené tenistky. Světová osmička ve druhém kole porazila lucemburskou soupeřku Mandy Minellaovou 7:5, 6:2 a zkompletovala čtvrtfinálové dvojice.

Příští soupeřkou Kvitové bude Chorvatka Petra Martičová, které má co vracet. V jediném vzájemném duelu loni na tvrdém povrchu v Tokiu česká favoritka podlehla ve dvou setech.

Kvitová se dnes rozjížděla pomaleji. Hned první podání ztratila a první game získala až za stavu 0:3. Série úspěšných brejků pak pokračovala, jen v úvodní sadě si Minellaová prohrála servis třikrát a česká jednička dvakrát. Po vyrovnaném boji ale Kvitová vyhrála 7:5.

Ve druhé sadě už byla předloňská wimbledonská vítězka jasně lepší a po hodině a půl ukončila zápas čistou hrou. I druhé vystoupení na polské antuce tak zvládla ve dvou setech a příprava na semifinále Fed Cupu proti Italkám jí vychází. Na antuce v Palermu se bude hrát o příštím víkendu.

Mezi nejlepší osmičkou v Katovicích je také Karolína Plíšková, jež si postup vybojovala už ve středu.

Autor: ČTK Foto: ČTK/PAP/Andrzej Grygiel

Další čtení

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025
ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ