Kvitová poskočila na šesté místo, polepšila si i Karolína Plíšková

Sport
13. 8. 2018 09:18
České tenistky si vylepšily postavení ve světovém žebříčku.
České tenistky si vylepšily postavení ve světovém žebříčku.

Česká tenistka Petra Kvitová si po postupu do osmifinále turnaje v Montrealu ve světovém žebříčku polepšila o dvě místa a posunula se na šestou příčku. Jedničkou je nadále Simona Halepová z Rumunska, mužům stále vládne s velkým náskokem Španěl Rafael Nadal.

O jednu příčku si na osmou pozici polepšila Karolína Plíšková, která v Montrealu skončila ve druhém kole, kde ji vyřadila pozdější přemožitelka Kvitové Kiki Bertensová z Nizozemska. Posun zaznamenal i Tomáš Berdych, který kvůli potížím se zády vynechá celé léto včetně US Open. České mužské jedničce patří 68. místo, před týdnem Berdych figuroval na 70. pozici.

Autor: ČTK Foto: Facebook

Další čtení

Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026
Trenér české reprezentace Miroslav Koubek během fotbalového zápasu skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Koubek po krachu na šampionátu: Výkony nebyly dobré, ale hodlám pokračovat

Sport
Aktualizováno: 25. 6. 2026 07:40
Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ